"Yaptıysam sebebi vardır"

"Yaptıysam sebebi vardır"
Adınız Soyadınız
E Mail
Alıcı E Mail
Kapat
Bucaspor'dan istifa eden teknik direktör Bülent Uygun, Eskişehirspor ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

 
Eskişehirspor Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde konuşan Asbaşkan Mesut Hoşcan, Rıza Çalımbay ile yolları ayırdıktan sonra yeni teknik direktör konusunda bir haftadır kamuoyunu merakta bıraktıklarını bildiklerini kaydetti.
 
Amaçlarının Eskişehirspor'da en iyi yapıyı kurabilmek olduğunu anlatan Hoşcan, şöyle konuştu:
 
''Bazen sporda değişiklikler gerekiyor. Bugün itibariyle teknik ekibin başında Uygun hocamız var. Anlaşmamızı yaptık. Dün yoğun telefon görüşmesi oldu. Kendisini Eskişehir'e davet ettik. Bütün konularda prensipte anlaştık. Amacımız, Eskişehirspor'u hedefi olan bir takım yapmak.''
 
Hırslı, idealist ve hedefli bir yapıda olan Uygun ile kulüp olarak uyum sağladıklarını ifade eden Hoşcan, ''Adam gibi adam olan Bülent Uygun hocamız, bize zorluk çıkarmadı. Kendisi, bize iddialı bir takım oluşturmak istediğini söyledi. Bülent Uygun kulübümüze hayırlı olsun, camia olarak daha güzel günler yaşayacağız'' dedi.
 
Hoşcan, bir takımın başında bulunan teknik direktörle hiçbir şekilde görüşmediklerini ifade ederek, şöyle devam etti:
''Yaşanan olaylara bakıldığında değişik spekülasyonlar ortaya atıldı. Biz bir takımda görev almayan hocaları gündemimize alarak yola çıktık. Ersun Yanal, Fatih Terim ile görüştük. Kendilerinden olumlu cevap alamayınca Zico'ya yöneldik. Yabancı hoca değil, yerli hocadan yanaydık. Bülent hocanın Bucaspor'daki görevinden ayrıldığını öğrenince kendisini Eskişehir'e davet ettik. Bülent Uygun ile Bucaspor'un başındayken hiçbir şekilde görüşmedik. Böyle bir olay bize yakışmaz. Bülent Uygun, bizim çizgimize en yakın hocaydı. O, bir arayışı sonlandırdı. Detaylar üzerinde fazla uğraşmadan hedefli bir takımın başına geçmeyi kabul etti. Biz de hocamıza yetkisini verdik, her şey çok iyi olacak.''
 
''ANADOLU'DAKİ ŞAMPİYON TAKIMLARDAN BİRİNİ OLUŞTURMAK İSTİYORUZ''
Teknik Direktör Bülent Uygun da çok iddialı, Türkiye'ye örnek olan, bütün hocaların hayal ettiği, çalışmak istediği güzide bir takıma geldiği için şeref ve onur duyduğunu belirterek, ''Taraftara, coşkulu, mücadeleci, kazanmaya odaklanmış, başarıya doğru ilerleyen Eskişehirspor izleteceğiz'' dedi.
 
Sivasspor'daki görevini de takımın galip geldiği maçta bıraktığını anlatan Uygun, şunları söyledi:
''Türkiye, alışık olmadığı bir olayla karşı karşıya. Ben ne adamlığıma, ne de duruşuma laf söyletirim. Bir karar vermişsem, bir aydır yaşananlardan kaynaklanmıştır. Yaptıysam bir sebebi vardır. Bucaspor'dan istifa edinceye kadar Eskişehirspor benimle görüşme yapmamıştı. İstifadan sonra Mesut Başkan beni telefonla aradı. Sonra yaşananları siz daha iyi biliyorsunuz. Her hocanın çalışmak istediği, hayal ettiklerimizi başarmak adına Eskişehirspor'un teklifini severek kabul ettim. Eskişehirspor Kulübü ile 3 yıllık anlaşma yaptık. İnşallah bu sürede hedefe doğru yürüyen, bu sezon en üstlere doğru tırmanmaya çalışan Anadolu'daki şampiyon takımlardan birini oluşturmak istiyoruz.''

Konuşmaların ardından Bülent Uygun, 3 yıllık anlaşmayı imzaladı, daha sonra da takımı antrenmana çıkarttı.

berkaynur957.10.2010 13:18:32 Ne kadar bu transfer kötü yollarla yapılmıs olsada bülent uygun eskişehirimi istediği yerlere getirecektir artik ilk 5 e oynama vakti eskişehirim küme düsmez heveslenmeyin bosuna bu taraftar olduktan sonra Web'den gönderildi.
Yeşiilllll7.10.2010 12:00:28 zaten eskisehirspor bu lige ''uygun'' deil.onların yeri bank asya hatta 2.lig ve 3.lig...böyle bir karaktersizligi içine sindiren eskisehirspor taraftarlarına burdan selam olsun.adammışsınız... Web'den gönderildi.
alimacit7.10.2010 09:58:27 eskişehir sevdiğim bir şehir ve futbol takımı olmasına rağmen... bütün gönlümce eskişehiri gelecek sezon bank asyada görmek için dua edeceğim... sırf o malum şahıs için... Web'den gönderildi.
BurakOzbas7.10.2010 09:31:40 bülent uygun adamlığıma laf söyletmem demiş.haklı, çünkü söylenecek bi laf yok kendisine.eskişehir gözümde tüm sempatisini yitirdi, gelecek sene bankasya'da olursunuz umarım.çok ararsınız rıza hocayı çok.. Web'den gönderildi.
tcevizci7.10.2010 09:27:20 Bucasporu yarı yolda bırakmış oldunuz, oraya aldırdığnız futbolcuları (eski takımınızdan olanlar da dahil ) da yarı yolda bırakmış oldunuz, belki aynısını devre olmadan Eskişehirspor da size yapar, emin olun ozaman da hiç kimse üzülmez. Yada belki Eskişehir le beraber kümeye gider türk futbolunda kaybolursunuz, ozaman da kimsenin üzülmeyeceğine eminim, aşağıya doğru yolunuz açık olsun ... Web'den gönderildi.
tefanchuk7.10.2010 09:22:51 hic inandirici gelmedi Web'den gönderildi.
hakanatakol7.10.2010 09:17:32 şimdi sen bucayla anlaşıp o kulübe bir sürü oyuncu aldır daha ilk yarı bitmeden çek git varmı boyle bir şey yaaa tam anlamıyla bucaya ayıp etmiş bülent uygun. Web'den gönderildi.
beterm37.10.2010 09:13:10 nasıl bı karakter Web'den gönderildi.
fetoo787.10.2010 09:11:57 es es şehir olarak ve taraftar güçü olarak beğendiğim bir yer fakat rıza hocayı göndermeleri hata oldu kısır döngüler içerisinde yönetilmemeli es es beşiktaşın bir zamanlar yaptığı hatalara düşüyor sık hoca değiştirmek iiii birşey değil kaldıkı yerine gelen hocada belki rüştünü sivasta ispat etmiş olabilir fakat gelişi yanlış oldu soru işaretleri içinde geldi bucayı yarı yolda bıraktı inş. es es için hayırlı olur ama ağlayanın malı gülene kar etmez be eyy es es yönetimi Web'den gönderildi.
tunca_uA7.10.2010 09:04:52 eskısehır zaten antıpatık takımdı bulent uygunla hepten antıpatık oldu!!!!!!!!!!!! Web'den gönderildi.