Türkiye Kupası'nda 2. tur müsabakaları kura çekimi İstanbul'da yapıldı.
Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası 2. turunda Niğde Belediyespor ile eşleşti. Karşılaşma Niğde'de oynanacak.
Niğde ekibi, Bölgesel Amatör Lig 5. Grup'ta mücadele ediyor...
Türkiye Kupası'nda 2. tur müsabakaları 25, 26 ve 27 Eylül tarihlerinde, tek maç eleme usulüne göre oynanacak.
2. eleme turunda, 1. turu geçen 43 takımın yanı sıra Spor Toto 2. Lig'den 34, PTT 1. Lig'den 18 ve Spor Toto Süper Lig'den Avrupa'ya giden takımların dışındaki 13 takımla birlikte toplam 108 takım mücadele edecek.
Kura çekimi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkanvekili Ufuk Özerten, TFF Genel sekreter Yarcımcısı Özcan Şepik ile kuraya katılan kulüplerin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilirken, Özerten, 3'üncü tur maçlarının 31 Ekim tarihinde Çarşamba günü oynanacağını bildirdi.
Bu arada 19 Eylül tarihinde oynanan Kadirlispor-Kilis Belediyespor karşılaşmasında cezalı oyuncunun görev alması nedeniyle, PFDK'nın kararının bekleneceği ve her iki takımın da, tek bir takımla eşleşecek şekilde kuraya katıldıkları vurgulandı. Bu iki takımdan turu geçen taraf, Şanlıurfaspor ile eşleşti.
Eşleşmeler
Ziraat Türkiye Kupası'nda 2. tur eşleşmeleri şöyle oluştu:
Kahramanmaraşspor-Sakaryaspor
Alanyaspor-Yeni Malatyaspor
Tokatspor-Hatayspor
Anadolu Selçukluspor-Pendikspor
İskenderun Demir Çelikspor-Ofspor
Eyüpspor-Ünyespor
İnegölspor-Giresunspor
Tarsus İdmanyurdu-Sarıyer
Çamlıdere Şekerspor-İstanbul Güngörenspor
Gaziosmanpaşaspor-Bayrampaşaspor
Çankırıspor-Nazilli Belediyespor
Kardemir Karabükspor-Gümüşhanespor
Sancaktepe Belediyespor-Kayserispor
Bandırmaspor-Kilimli Belediyespor
Çorum Belediyespor-Adana Demirspor
Balıkesirspor-İskenderunspor 1967
Muğlaspor-TKİ Tavşanlı Linyitspor
Fethiyespor-Cizre Basraspor
Niğde Belediyespor-Beşiktaş
MKE Ankaragücü-Iğdır Üniversitesi
Orhangazispor-İstanbul Büyükşehir Belediyespor
Turgutluspor-Belediye Bingölspor
Ümraniyespor-Kayseri Erciyesspor
Adanaspor-Erzurum Büyükşehir Belediyespor
Tekirova Belediyespor-Altay
1461 Trabzon-Belediye Vanspor
İstanbulspor-Kasımpaşa
Denizlispor-Dardanelspor
Arsinspor-Bucaspor
Boluspor-Yimpaş Yozgatspor
Kastamonuspor-Orduspor
Manisaspor-Kayseri Şekerspor
Kadirlispor/Kilis Belediyespor - Şanlıurfaspor
Medical Park Antalyaspor-Menemen Belediyespor
Karaman Belediyespor-Bozüyükspor
Samsunspor-Sivas 4 Eylül Belediyespor
Ankara Demirspor-Sanica Boru Elazığspor
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor-Keçiörengücü
Darıca Gençlerbirliği-Kırklarelispor
Mersin İdmanyurdu-Siirtspor
Batman Petrolspor-Körfez Futbol Kulübü
Kızılcahamamspor-Kütahyaspor
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor-Çaykur Rizespor