İyi futbolcu olmanın yolları

İyi futbolcu olmanın yolları
Adınız Soyadınız
E Mail
Alıcı E Mail
Kapat
İspanya'nın Real Madrid Kulübü, futbolcularına nasıl örnek futbolcu olunacağına ilişkin kitapçık dağıttı.

"İyi Madridli" adlı kitapta, Real Madrid Kulübü Başkanı Ramon Calderon tarafından, kulübün tarihçesi, üyeleri, başarıları, önemli kişileri anlatılırken, futbolculara da 10 maddelik örnek futbolcu olma yolları belirtildi.

Kitapçığa göre Real Madridli futbolculara örnek futbolcu olmaları için takım arkadaşları ile ilişkilerde saha içinde ve dışında dayanışma ve yardımlaşma içinde olmaları, yöneticilerle ilişkilerde de saygılı ve yönetim kurulunun aldığı kararlara anlayışlı olmaları tavsiye edildi.

Real Madrid kulübü futbolcularından ayrıca topluma iyi bir imaj vermelerini, kulüp üyelerine ve taraftarlara saygılı olmalarını, takımın ortamını ve huzurunu bozacak açıklamalardan kaçınmalarını, tüm sahalarda rakip takımlara örnek bir profesyonellik göstermelerini, saha içinde sakatlığa yol açacak hareketlerden kaçınmalarını, antremanlara ve takımın çağırıldığı randevulara zamanında gelmelerini, yiyeceklerine dikkat edip, dinlenmelerini ve sağlıklarını riske atmamalarını, kulübün ticari promosyon faaliyetlerine katılıp işbirliği göstermelerini, maç ve antreman sonralarında basına demeç vermeleri gereken yerlerde hazır bulunmalarını istedi.

Bu arada Real Madrid'in Hollandalı yıldız oyuncusu Ruud Van Nistelrooy, kulübün verdiği kitapçığı ve örnek futbolcu maddelerini "çok iyi" olarak yorumlayıp, "Büyük kulüpler için değerler önemlidir" açıklamasında bulundu

fenerbahc190720.12.2008 15:22:12 adamlar bişi anlatmışlar gelecek yetenekler için sizin burda 2. tartışması yapmanız için deil birazcık mantıklı olun . Web'den gönderildi.
15_fatih1.10.2007 15:02:11 doğru madrid dünyanın en büyük takımıdır ama fener sonuncudur 2 beşiktaş yense yenilse kalbimiz hep sende Web'den gönderildi.
mustafa50429.9.2007 12:58:58 real dünyanın en iyi kulübüdür.ondan sonra da fenerbahçe gelir Web'den gönderildi.