Denizli'ye yeni stat geliyor

Denizli'ye yeni stat geliyor
Adınız Soyadınız
E Mail
Alıcı E Mail
Kapat

Denizli Valisi Hasan Canpolat, Denizlispor'un maçlarını oynadığı Atatürk Stadı'nın fiziki olarak ve bulunduğu yer itibariyle ömrünü tamamladığını söyledi.

Canpolat, Denizli Polisevi'nde yapılan Denizli Amatör Küme'de 2006-2007 sezonunda futbolda şampiyon olan takımların kupa töreninde, ülkelerin refah düzeyi arttıkça spora verilen önemin ve ayrılan kaynağın da artttığını söyledi. Amatör spora yeterli desteğin verilmesinin önemini dile getiren Canpolat, Denizli nüfusunun yarıya yakınını spor çağındaki gençlerin oluşturduğunu, bunların enerjilerini ilgili oldukları spor branşında kullanmalarına olanak sağlanması, bunun içinde tesisler gerektiğini kaydetti.

Kaynakların sporun altyapısını iyileştirecek şekilde değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Canpolat, ''Her ilçemizde bir gençlik merkezinin oluşmasını istiyoruz. Ayrıca Denizli'ye 2 spor parkı kazandırma yönündeki çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmalar ilin spor altyapısında büyük bir gelişme yaratacaktır'' dedi. Denizli'de yeni bir stada ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Canpolat, şöyle konuştu:
''Atatürk Stadı, fiziki olarak ve bulunduğu yer itibariyle ömrünü doldurmuştur. En uygun yer bulunup projelendirme çalışmalarına başlanmalıdır. Kayseri ve Galatasaray modelleri uygulanabilir. Kayseri modelinde belediye işin içerisinde. Galatasaray modelinde işin içinde futbol takımı var. Denizlispor'un da lehine olacak şekilde çalışmalar yapılarak bunun Denizli gündemine taşınması gerekiyor.''
Canpolat, spor alanında yapılacak çalışmalar konusunda il danışma kurulu oluşturmak istediklerini sözlerine ekledi.
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Turan Özen de sporun her dalına özel bir ilgi gösterdiklerini, geçen yıl amatör sporlara 12 milyon YTL kaynak ayrılırken, bu yıl rakamın 14 milyon YTL'ye çıkarıldığını söyledi.

Denizli ASFK Başkanı Ali Erişkin ise 23 Eylül 2006'da başlayıp 24 Mayıs 2007'de sona eren sezonda 1210 karşılaşma oynandığını, amatör sporların sürdürülmesinde kulüp başkanları ve oyuncuların özverili çalışmalarının önemli payı bulunduğunu belirtti. Konuşmaların ardından Denizli Amatör Süper Lig, 1 ve 2. Amatör Küme, gençler, yıldızlar ve miniklerde şampiyon olan 19 takıma kupaları verildi. Üç takım da fair play ödülü aldı.